[(site_name)

DIAGNOSTYKA KLIMATYZACJI

PRZEGLĄD KLIMATYZACJI BYDGOSZCZ

Przegląd klimatyzacji i diagnostyka to ogólna ocena stanu technicznego badanego urządzenia, uzyskiwana poprzez pomiar i analizę głównych charakterystyk klimatyzatora, którymi są:

  • funkcjonowanie obiegu chłodniczego;
  • właściwości schłodzonego powietrza;
  • charakterystyka energetyczna sprężarki;
  • niedociągnięcia w algorytmie pracy;
  • podział głównych jednostek.

W większości przypadków, jeśli istnieją oczywiste oznaki awarii klimatyzatora, użytkownicy kontaktują się z firmą serwisową. Inżynierowie serwisu zajmujący się rozwiązywaniem problemów znają zwroty „kapiąca woda”, „działa, ale nie jest zimno”. Znacznie gorzej jest, gdy właściciel korzysta z doświadczeń znajomych, sąsiadów lub szuka odpowiedzi w internecie i sam zaczyna naprawiać klimatyzator. Bez wystarczających umiejętności i specjalnego sprzętu taka błyskotliwa myśl w koncu nie prowadzi do pożądanego rezultatu, a w najgorszym przypadku jak wynik są wysokie koszty naprawy. A przyczyna strat leży w nieprawidłowo postawionej „diagnozie” awarii.

Specjaliści firmy ClimaSerwis w profesjonalny sposób ustalą stan Twojego sprzętu, ustalą potrzebę czyszczenia, ustalą ciśnienie czynnika chłodniczego w układzie. Wysokiej jakości naprawa sprzętu jest możliwa dopiero po wykonaniu prac diagnostycznych. Specjalista sprawdzi jednostki wewnętrzne i zewnętrzne, określi poziom zanieczyszczenia komponentów, obecność wycieków freonu, przyczyny nieprawidłowego działania sprężarki. Następnie zostaną przydzielone środki do prac naprawczych w celu wznowienia działania sprzętu.