[(site_name)

NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI

NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI

Tankowanie freonem odbywa się podczas corocznej konserwacji systemu, ale w niektórych przypadkach musi być przeprowadzane w dodatkowy sposób.

Jak określić potrzebę ładowania klimatyzatora czynnikiem chłodniczym? O braku freonu można mówić w przypadkach, gdy:

Funkcjonowanie sprzętu klimatyzacyjnego w domu lub biurze jest zakłócone. Konieczne jest tankowanie, jeśli klimatyzator nie utrzymuje wymaganego poziomu temperatury. A gdy na pilocie pojawi się minimalna temperatura, w pomieszczeniu jest nadal ciepło.

Wydłuża się czas przełączania między trybami. W przypadku stwierdzenia usterek konieczne jest pilne wezwanie specjalisty, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę w celu zidentyfikowania powodów awarii urządzenia.

Wyciek wynikający z nieszczelności połączeń  jest skutkem źle zainstalowanego klimatyzatora. Pełna naprawa i zatankowanie Split systemu w mieszkaniu, biurze lub w jakimkolwiek innym miejscu wymaga telefonu do doświadczonego specjalisty.

Jeśli na rurach łączących pojawi się szron, oznacza to, że wymagany jest test szczelności układu łączącego.

Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów awarii - zostaw prośbę, a nasz specjalista przyjedzie do Ciebie w ciągu 2 godzin! System klimatyzacji podłogowa lub okienna albo system przenośny musi koniecznie przywrócić swoją pracę po całkowitym zatankowaniu. Wyraźnym wskaźnikiem prawidłowego działania systemu  po napełnieniu jest wrażliwe wypełnienie pomieszczenia zimnym powietrzem. Oprócz tankowania klimatyzatora należy go dokładnie wyczyścić oraz wymienić filtry.